Wybór odpowiedniej odzieży sportowej

Podczas zawodowego lub amatorskiego uprawiania sportu ważne są różne elementy, na które na początku być może nie zwracamy uwagi. Sposób w jaki biegamy, odpowiednie zabezpieczenie stawów, specjalistyczna odzież i obuwie – na początku rzadko kiedy skupia się na tego typu zapleczu, bardziej stawiając na dopasowany plan treningowy. W rzeczywistości każda z tych rzeczy ma znaczący wpływ na wydajność podczas treningu.

Wbrew pozorom i pewnym zakorzenionym w głowach amatorów przekonaniom, odzież sportowa wcale nie musi być droga. Bardziej niż marka liczy się wygoda i materiał, z którego został wykonany dany t shirt sportowy czy spodnie dresowe. Ważne, by były one przewiewne i nie krępowały ruchów podczas różnego rodzaju ćwiczeń. Niektóre t shirty sportowe kuszą wzmocnioną cyrkulacją powietrza lub materiałem wspomagającym spalanie tłuszczu podczas ćwiczeń, jednak na początek wystarczy odzież ze średniej półki. Choć odpowiednie ubrania są niewątpliwie bardzo ważne, nie uczynią one z nas nagle profesjonalisty w danej dziedzinie.

Ćwicząc na świeżym powietrzu musimy również przede wszystkim dopasować się do pogody i warunków atmosferycznych. Jeżeli stawiamy na regularny trening, niestraszne powinny być nam chłody czy opady deszczu. W tym celu przydadzą się ciepłe (jednak nie przesadnie!) ubrania, najlepiej wodoodporne. Warto jednak pamiętać, że ubranie się na cebulkę wcale nie poprawi naszej wydajności podczas treningu – wręcz przeciwnie, źle wpłynie na cyrkulację powietrza i może krępować ruchy podczas ćwiczeń.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *